Birleşme ve Devralma

Akıncı Hukuk Bürosu, birleşme ve devralmalar alanında zengin deneyime sahiptir. Hisse devri, işletme devri, şirket birleşme ve devralmaları, yeniden yapılandırma modellerinin kurulması ve uygulanması hukuk büromuz tarafından yürütülen temel faaliyetlerin bir parçasıdır. Akıncı Hukuk Bürosu olarak alıcılar, satıcılar, hedef kuruluşlar ve finansal kurumlar gibi taraflar adına hareket ederek ticari şirketlerin yeniden yapılanmasının her aşamasında destek sağlamaktayız.

Ekibimiz yıllardır süregelen tecrübesi ile Rekabet Kurulu, Sermaye Piyasası Kurulu ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun da aralarında bulunduğu kurumlardan gerekli yasal izinlerin alınmasında müvekkillerine etkin bir şekilde yardımcı olmaktadır. Ayrıca, Akıncı Hukuk Bürosu olarak müvekkillerimize müzakere, durum tespiti, sözleşmelerin hazırlanması ve diğer yasal belgelerin imzaları ve kapanış prosedürlerine ilişkin de hukuki danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Akıncı Hukuk Bürosu yıllar boyunca Türkiye’nin önde gelen GSM operatörleri, büyük kapsamlı elektrik tedarikçileri ve büyük çapta iş hacmi olan yabancı şirketlerin de içinde bulunduğu Türk ve yabancı şirketlere, Türkiye’deki inşaat, enerji, tersane, ilaç gibi birçok sektöre ilişkin projelerde ilgili birleşme ve devralma konularında danışmanlık hizmeti sağlamıştır. Ayrıca ekibimiz kamu kurumları ile birlikte yürütülen projelerde de yer almış, müvekkillerine yardımcı olmuştur.