Uluslararası Tahkim2023-09-25T11:48:47+00:00

Uluslararası Tahkim

Akıncı Hukuk Bürosu olarak Uluslararası Tahkim alanında 35 yıllık köklü bir deneyime sahibiz. Çözüm odaklı takımımız ve stratejik yaklaşımımız ile ICC, ICSID, LCIA, SIAC, UNCITRAL gibi uluslararası tahkim kuralları altında yürütülen birçok davada müvekkillerimizi başarıyla temsil ediyoruz.

Yerel ve milletlerarası inşaat projeleri, enerji projeleri, yatırım uyuşmazlıkları, şirket birleşmeleri, GSM lisansları, doğal gaz depolama ve SCADA sistemleri gibi farklı kapsam ve nitelikteki çok sayıda tahkim yargılamasında yer alıyoruz. Büromuz gerçek ve tüzel kişilerin yanı sıra, devletler ve devlet kurumlarının da hakem heyetleri nezdinde temsilinde geniş tecrübeye sahiptir.

Ekibimizin yöneticisi, Prof. Dr. Ziya Akıncı İstanbul Tahkim Merkezi Divan Başkanı ve 2006-2015 yılları arasında ICC Uluslararası Tahkim Divanı’nda görev yapmıştır. Prof. Dr. Akıncı, 300’ün üzerinde tahkim yargılamasında hakem, bilirkişi, uzman ve taraf vekili olarak görev yapmıştır. Ayrıca Prof. Dr. Akıncı, Who is Who Legal tarafından tahkim alanında “thought leader” ve “global leader” unvanlarına layık görülmüş olup Türkiye Cumhuriyeti tarafından ICSID Hakemler Paneli’ne atanmıştır. Prof. Dr. Akıncı, aynı zamanda Türkiye’de tahkim alanında yazılmış en önemli eser olan “Milletlerarası Tahkim” kitabının yazarıdır.

Bu bilgi birikiminin önderliğinde, ekibimiz davaları hem hakem hem de taraf vekili gözünden değerlendirerek, stratejik çözüm önerileri ve eylem planları sunmaktadır.

Büromuz, uluslararası tahkim alanındaki deneyiminin ve başarısının bir göstergesi olarak, 2010 yılından beri Global Arbitration Review sıralamasında dünyanın en iyi 100 Hukuk Bürosu arasında yer almaktadır. Ayrıca, Legal500 ve Chambers and Partners tarafından uyuşmazlık çözümü alanında önerilen hukuk firmaları arasında bulunmaktadır.

En Son Yayınlanan Tahkim Bültenleri

Go to Top