Anasayfa » Çalışma Alanlarımız » Uluslararası Tahkim

Uluslararası Tahkim

Akıncı Hukuk Bürosu olarak Uluslararası Tahkim alanında 35 yıllık köklü bir deneyime sahibiz. Çözüm odaklı takımımız ve stratejik yaklaşımımız ile ICC, ICSID, LCIA, SIAC, UNCITRAL gibi uluslararası tahkim kurallarınca yürütülen birçok davada müvekkillerimizi başarıyla temsil ediyoruz.

Yerel ve milletlerarası inşaat projeleri, enerji projeleri, yatırım uyuşmazlıkları, şirket birleşmeleri, GSM lisansları, doğal gaz depolama ve SCADA sistemleri gibi farklı kapsam ve nitelikteki çok sayıda tahkim yargılamasında yer aldık.

Ekibimizin yöneticisi, Prof. Dr. Ziya Akıncı İstanbul Tahkim Merkezi Divan Başkanı ve 2006 yılından beri ICC Uluslararası Tahkim Mahkemesi üyesidir. Çok sayıda tahkim yargılamasında hakem, bilirkişi, uzman ve taraf vekili olarak görev yapmıştır. Bu bilgi birikiminin önderliğinde, ekibimiz davaları hem hakem hem de danışan gözünden değerlendirerek, stratejik çözüm önerileri ve eylem planları sunmaktadır.

Büromuz, uluslararası tahkim alanındaki deneyiminin ve başarısının bir göstergesi olarak, 2010 yılından beri Global Arbitration Review sıralamasında dünyanın en iyi 100 Hukuk Bürosu arasında yer almaktadır. Ayrıca, Legal500 ve Chambers and Partners tarafından uyuşmazlık çözümü alanında önerilen hukuk firmaları arasında bulunmaktadır.