Dava ve Uyuşmazlık Çözümü

Akıncı Hukuk Bürosu olarak, hukuki yollara başvurmadan önce tarafların anlaşma ile sonuçlanabilecek uyuşmazlıkları için gereken çözüm yöntemlerini ve alternatiflerini müvekkillerimize sunmakta ve müvekkillerimiz için en uygun çözüm yöntemlerini belirlemekteyiz. Bu bağlamda müvekkillerimizin hukuki risklerini saptayıp bu riskleri önlemek için eylem planları geliştirmekteyiz. Arabuluculuk, dava ve tahkim yargılaması dahil pek çok alanda müvekkillerimizi başarıyla temsil etmekteyiz.

Ekibimiz, her türlü yargılama ve uyuşmazlık çözüm yollarının ulusal ve uluslararası boyutta takibi konusunda tecrübe sahibidir. Uluslararası aile hukukuna ilişkin davalar, ticari sözleşmelerden doğan ihtilaflara ilişkin dava ve tahkim yargılamaları, yatırım tahkimleri ve yabancı tahkim ve mahkeme kararlarının Türkiye’de uygulanması başta olmak üzere ofisimizin çalışma alanları arasında yer alan tüm hukuk dallarında dava takibi, tahkim ve uyuşmazlık çözümü hizmeti vermektedir.

Prof. Dr. Akıncı, Who is Who Legal tarafından tahkim ve dava alanlarında “thought leader” ve “global leader” unvanlarına layık görülmüştür.

Büromuzun dava ve uyuşmazlık çözümü alanlarındaki deneyimi ve başarıları sebebiyle 2010 yılından beri Global Arbitration Review sıralamasında dünyadaki ilk 100 büro arasında yer almakta ve Legal500 ve Chambers and Partners tarafından uyuşmazlık çözümü alanında önerilen hukuk firmaları arasında da bulmaktadır.